Atletičari jaskanske osmoljetke treći na Državnom natjecanju

Atletičari jaskanske Osnovne škole osvojili su treće mjesto na završnici Državnog prvenstva školskih sportskih društava za učenike 5. i 6. razreda!

U konkurenciji 17 škola na Državnom školskom atletskom natjecanju, koje je ovog tjedna održano u Vinkovcima, uz brončane dječake nastupile su i djevojke Osnovne škole Ljubo Babić i zauzele 10. mjesto u svojoj konkurenciji.

Ukupno treće mjesto u konkurenciji dječaka donijeli su odlični rezultati pojedinaca, od kojih izdvajamo Lukasa Magđinskog koji je osvojio drugo mjesto na 100 metara, i ekipu štafete na 4 x 100 metara koja je također bila druga, u kojoj su uz Lukasa nastupili Matija Majkić, David Fabijanić i Martin Lukina. Rok Blažek je osvojio 4. mjesto u bacanju vorteksa, Matija Lukina je osvojio 5. mjesto na 600 m, a šesta mjesta su zauzeli Matija Majkić u skoku u dalj i David Fabijanić na 200 m.

Kod djevojaka su se na postolja popele Eva Budinšćak osvojenim trećim mjestom na utrci 100 metara i Nika Markulin koja je treće mjesto osvojila u bacanju vorteksa.

Mentorica djevojčica je Ines Jerčinović, a dječaka prof. Ines Bohaček.

“Ovaj rezultat ponos je naše škole i Školskog sportskog društva ‘Jastreb'” – prenosimo iz jaskanske Osnovne škole.