Jaska i okolicaSportVijesti

JASKA OPEN | 16-godišnji Markušić do naslova

Završio je ovogodišnji tradicionalni teniski tunir “Jaska Open” na kojem je sudjelovao 41 igrač u pojedinačnoj i 19 kombinacija u konkurenciji parova, a koji se igrao u organizaciji teniskog kluba Jastreb.

U pojedinačnoj konkurenciji, naslov je osvojio prvi nositelj turnira Ivan Markušić, koji je u finalu svladao drugog nositelja Vladu Rađenovića, kojemu je to drugi uzastopni poraz u finalu.

U susretu u kojem je na jednoj strani bila mladost Markušića (16 godina), a na drugoj iskustvo Rađenovića (33 godine), meč je otišao na stranu dvostruko mlađeg Markušića, kojemu je to premijerni naslov na jaskanskom teniskom turniru. Obojica aktera finala, poslije meča su se složila u konstataciji kako je meč obilovao nervozom, te da nisu pokazali najbolje što znaju, pa malo i žale što gledatelji nisu vidjeli njihov najbolji tenis. No, u svakom slučaju, finalni meč igrala su dva najbolja tenisača na ovogodišnjem turniru, a mlađahnom će Jaskancu ovaj naslov sigurno puno značiti za nastavak njegove teniske karijere. Ivan je, naime, član zagrebačkog teniskog kluba Iteam, a po zadnjoj ljestvici Hrvatskog teniskog saveza, zauzima 45. mjesto u Hrvatskoj u kategoriji do 16 godina.

Očekivani ishod parova i utješnog tunira

Finalni meč parova, kao i onaj utješnog turnira, završili su očekivanim ishodima. U konkurenciji parova turnir su osvojili drugi nositelji turnira Filip Frkonja-Lacković i Zagrepčanin Mislav Leko, uvjerljivom pobjedom (6:1, 6:3) protiv Brune Vađine i Miroslava Kapčića, dok se u utješnom turniru, koji su igrali igrači poraženi u svom prvom meču Jaska Opena, najboljim pokazao Draženko Grdiša koji je sa 6:2, 6:2 pobijedio Roberta Kokota.