Jaski druga pobjeda, Vinogradaru prvi poraz

Nogometaši Vinogradara doživjeli su prvi ovosezonski prvenstveni poraz. Igrači Dražena Biškupa izgubili su s 1:2 od Kurilovca na svom terenu u Mladini pred 150-tak gledatelja. Poveli su gosti u 14. minuti preko Matije Kelave, izjednačio je Igor Prijić u 60., a pobjedu je Kurilovcu donio dvostruki strijelac Kelava u 82. minuti iz kaznenog udarca. Zeleni su bez obzira na prvi poraz ostali vodeća ekipa 3. HNL Središte sa 18 bodova nakon 7 odigranih utakmica, a slijede ih Maksimir s 15 i Kurilovec sa 14 bodova. U sljedećem, 8. kolu, Vinogradar u subotu gostuje kod Vrbovca.

Igrači Jaske ostvarili su u 8. kolu 1. Županijske nogometne lige zapad drugu pobjedu u nizu. Na gostovanju u Drenju kod tamošnje Save, igrači trenerskog dvojca Mislava Bradvića i Viktora Šimanovića, do pobjede (1:0) su stigli u 90. minuti pogotkom Emerika Obelića. Da 8. kolo bude bodovno plodonosno za klubove sa šireg jaskanskog područja pobrinule su se pisarovinska Jamnica i klinčaselska Mladost. Jamnica je na domaćem terenu s 2:0 slavila nad Vrhom, dok je Mladost u gostima s 3:1 pobijedila imenjakinju iz Kraja Donjeg. Nakon 8 odigranih kola vodi Bregana s 19 bodova, a sa slabijom gol razlikom, isti broj bodova ima i Sveta Nedelja. Jamnica je četvrta sa 16, Mladost sedma s 12, a Jaska 14. sa 6 osvojenih bodova. 9. kolo igra se u subotu i nedjelju.

Čak dva prvenstvena kola odigrana su u par dana u sklopu 2. Županijske lige zapad, pa nakon 6 odigranih na ljestvici s po 11 osvojenih bodova vode Krašić, Savski Marof i Pribić. Slijede Kupinec s 10 te Donja Kupčina i Novaki sa po 9 osvojenih bodova.

6. kolo odigrano je u malonogometnoj ligi Nogometnog središta Jastrebarsko.

Slavetić – Bratina 2:2

Prigorac – Lučelnica 7:15

Goli Vrh – Čeglji 17:1

Gornja Zdenčina I – Gornja Zdenčina II 9:3

Na ljestvici vode Goli Vrh i Lučelnica s maksimalnih 15 bodova, a slijede Domagović i Gornja Zdenčina I s po 10 bodova na kontu.

Veterani Nogometnog središta Jastrebarsko igrali su 9. kolo u kojem su ostvarene po dvije domaće i gostujuće pobjede te jedan remi.

Pribić – Donja Kupčina 2:2

Mladost Klinča Sela – Zdenčina 7:0

Jaska – Cvetković 5:1

Desinec – Dinamo Okić 0:7

Domagović – Sveta Jana 0:1

Utakmica Zrinski-Ozalj i Čeglje igra se sutra.