Na otvaranju ligaške sezone Vinogradaru pobjeda, Jaski poraz

Nakon nekoliko mjeseci pauze krenula su niželigaška nogometna prvenstva.

U Jedinstvenoj županijskoj ligi Vinogradar je jučer gostovao kod Strmca u Bedenici i pred 100-tinjak gledatelja preokretom stigao do pobjede. Nakon poluvremena bez pogodaka, do vodstva su stigli domaći u 52. minuti preko Kranjeca, a preokret zelenima je dvama pogocima donio Dominik Jurinić u 71. i 80. minuti utakmice.

Redizajnirani Vinogradar pod trenerskom palicom Damira Katovčića tako je svoje novo poglavlje započeo uspješno u Jedinstvenoj županijskoj ligi.

Vinogradar je zaigrao u sastavu: Braje, Jambrović, Vulje V., Vulje M., Belan, Vađina, Jurinić, Prežgaj, Rupčić, Fabek i Koluder, a još su u igru ulazili Stepinac, Pleskina, Koluder L., Mesic i Popović.

Prvu domaću utakmicu zeleni će igrati već ovu srijedu kada će na stadionu u Mladini ugostiti momčad Turopoljca. Utakmica počinje u 17:30 h, a uz poštivanje epidemioloških mjera gledateljima je ulaz dozvoljen.

Jaska poražena na domaćem terenu

A iste te epidemiološke mjere, koje podrazumijevaju prijavljivanje utakmice policijskoj postaji 48 sati prije odigravanja, ovlašćivanje osobe zadužene za provođenje mjera i suradnju s policijom i civilnom zaštitom, te popisivanje gledatelja uz ostavljanje kontakt broja telefona, provedene su jučer na stadionu Marijan Bradvić Mara, domu nogometaša Jaske, koji su pak neuspješno startali u novu sezonu u Prvoj županijskoj ligi zapad.

Pobjedu je nad Jastrebovima slavio Zrinski iz Farkaševca s 2:1. Jaskanci su poveli u 6. minuti preko Tandarića, a za goste je izjednačio Brdarić u 35. U drugom poluvremenu Zrinski ostaje s igračem manje zbog crvenog kartona Ištuka, no domaća momčad nije uspjela iskoristiti brojčanu prednost, a u samoj završnici Radovanić zabija za gostujuću pobjedu Zrinskog nad Jaskom.

Trener Bradvić na teren je poslao sastav: Budinšćak, Smičiklas, Miljević, Novosel (od 70. Pintarić), Cuković, Borovec, Mravunac, Kurpes, Borković, Tandarić, Všetečka (ozljeda, od 42. Nad).

Sljedeću utakmicu Jaska igra u srijedu u gostima kod BSK u Brdovcu.

Nakon odigranih prvih 90 minuta izvjesno je da oba sastava, i Vinogradar i Jaska, najveći problem imaju sa širinom klupe, odnosno tanjim igračkim kadrom, što su u klubovima i navodili pred početak sezone kao najveću brigu.