Pobjede Vinogradara i Jaske na domaćim travnjacima | audio

Uspješan vikend je iza nogometaša Vinogradara i Jaske.

Zeleni su prvu domaću utakmicu u nastavku prvenstva odradili pobjednički i s 2:0 svladali posljednje plasirani HAŠK. Za vodstvo je u 11. minuti zabio Igor Prijić kojemu je to već 22. prvenstveni pogodak, a prvi strijelac lige u prvom poluvremenu još se koji put mogao upisati među strijelce.

Konačnih 2:0 postavio je Marko Filipović u 87. minuti poslije slobodnog udarca Povrženića. Prethodno je, kod rezultata 1:0, HAŠK imao kazneni udarac kojeg je obranio vratar Vinogradara Goran Bašić:

Trener Vinogradara Milivoj Bračun bio je vrlo zadovoljan s prvim poluvremenom:

Strateg gostiju je najpoznatiji hrvatski nogometni brk – Ilija Lončarević:

Nakon 17 odigranih kola, Vinogradar je vodeći sa 40 osvojenih bodova, a prvi pratitelji su Kurliovec i petrinjska Mladost s po 33 boda. U 18. kolu zeleni za vikend gostuju u zagrebačkim Gajnicama kod nogometnog kluba Ponikve.

Jaska vrlo uvjerljiva

Jaska je premijernu utakmicu na stadionu Marijana Bradvića Mare odradila odlično i s uvjerljivih 6:0 ispratila Klokočevac. Po jedan pogodak zabili su Antonio Smičiklas i Dominik Stipić, a čak četiri puta među strijelce se upisao Krunoslav Všetečka:

Izjavu za naš medij nakon utakmice dao je i trener nogometaša Jaske i legenda kluba, Mislav Bradvić:

Trenutno su nogometaši Jaske na 10. mjestu Prve županijske lige zapad, pisarovinska Jamnica je i dalje treća bez obzira na gostujući poraz 1:0 kod Zrinskog, dok je klinčaselska Mladost nakon domaćeg remija bez pogodaka s Brdovcem na devetom mjestu ljestvice.

STRIJELCI: Všetečka 4′, Smičiklas 24′, Všetečka 33′, Všetečka 50′, Stipić 59′, Všetečka 83′.

JASKA: Perić, Borković, Smičiklas (od 76. Jerbić), Cuković (od 82. Obelić), Miljević, Nad, Pintarić (od 61. Jurinić), Tukić (od 69. Vidaković), Mravunac, Stipić, Všetečka. TRENER: Mislav Bradvić.

KLOKOČEVAC: Vapnar, Penić, Slaček, Beloša (od 85. Engel), Kupres, Hečimović, Ahlin, Šimunić, Otmačić (od 85. Trkeš), Ladišić (od 72. Kos), Bortas (od 73. J.Kižlin). TRENER: Denis Murić.

IGRAČ UTAKMICE: Krunoslav Všetečka.