Samuel Kolega, natjecatelj Ski kluba Jaska, doskijao do 15. mjesta na Sljemenu

Sa Sljemena su jučer stigle prekrasne sportske vijesti. 21-godišnji  Samuel Kolega, natjecatelj Ski kluba Jaska u nastupu za hrvatsku skijašku reprezentaciju osvojio je 15. mjesto u disciplini slalom.

Nastupio je sa startnim brojem 53 i prvu vožnju je završio na 30. mjestu, posljednjem koje vodi u ‘drugi lauf’. No u drugoj je vožnji zablistao te imao drugo najbolje vrijeme što je ukupno bilo dovoljno za 15. mjesto i 16 osvojenih bodova u Svjetskom kupu koji su mu prvi u karijeri.

Utrka će biti zapisana u povijest hrvatskog skijanja jer su čak četverica naših skijaša osvojili bodove. Filip Zubčić osvojio je peto mjesto u slalomskoj utrci za Svjetski kup na sljemenskom Crvenome spustu, što mu je najbolji rezultat u karijeri u ovoj disciplini, a bodove su osvojili Matej Vidović na 12. mjestu, Samuel Kolega na 15. poziciji i Istok Rodeš koji je bio 23.

Iznenađujućim pobjednikom postao je Nijemac Linus Strasser koji je drugi put u karijeri stao na vrh pobjedničkog postolja.