NogometSport

Utakmica Hrvatskog kupa između Rudeša i Vinogradara odgođena

Danas se trebala igrati utakmica 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa između Rudeša i Vinogradara, no zbog vodom natopljenog terena u Kranjčevićevoj susret je odgođen. Dogovorom klubova za termin odigravanja utakmice određena je srijeda, 4. listopada.

Inače, Rudeš trenutno zauzima 9. mjesto u Hrvatski telekom prvoj ligi, no zbog klupskog koeficijenta u Kupu, igrali su i pretkolo u kojem su s 2:0 slavili protiv Dragovoljca iz Poličnika.

Vinogradar je nakon 5 odigranih kola drugoplasirana ekipa 3. Hrvatske nogometne lige zapad, a igrači Stjepana Gomerca počinju natjecanje u 1/16 finala.

Zeleni iz Mladine svoje najveće klupske uspjehe ostvarili su upravo u Kup natjecanju, gdje su u osmini finala nastupili 6 puta, a tri puta došli i do četvrtfinala.

Šest puta u 1/8 finala, triput u četvrtfinalu

Prva sezona u kojoj su zeleni napravili iskorak u ovom natjecanju bila je 2005./2006., kada su se plasirali u 1/8 finala gdje su bili bolji od Moslavine, a potom ušli i u četvrtfinale gdje ih je u obje utakmice pobijedila Rijeka, kasniji pobjednik kupa.

Drugi nastup među 16 najboljih bio je u sezoni 2009./2010., kada je ždrijeb Vinogradaru donio neprelazni zagrebački Dinamo koji je bio bolji s 4:1, dok su dvije godine kasnije, u sezoni 2011./2012. nogometaši Vinogradara propustili najbolju priliku u ovom natjecanju. U osmini finala su, u Mladini, s 2:1 pobijedili Slaven Belupo, a onda u četvrtfinalu odmjerili snage s Cibaliom. Prvu utakmicu u Vinkovcima Cibalia je pobijedila rezultatom 2:1, a na uzvratu u Mladini, Vinogradar je pogotkom Hrvoja Tokića vodio 1:0 i imao polufinale u džepu sve do nesretne 88. minute kada Mladen Bartolović postiže pogodak koji je u polufinale poslao Vinkovčane.

U sezoni 2013./14. Vinogradar se kao četvrtoligaš ponovno plasirao u osminu finala a protivnik je bio splitski Hajduk. Igralo se na jednu utakmicu u Mladini, a regularnih 90 minuta završilo je 1:1 uz eurogol kapetana Marka Povrženića, samo da bi Hajduk u produžecima postigao još dva pogotka i slavio s ukupnih 3:1.

Sljedeće sezone (2014./15.) zeleni su po peti put zaigrali u osmini finala i s uvjerljivih 3:0 bili bolji od Slaven Belupa, te se po treći put plasirali u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa. Ždrijeb im je ponovno donio Hajduk, a Splićani su sada bili uvjerljiviji i pobijedili s dva puta po 3:0.

POGLEDAJTE I OVO:  Održan malonogometni turnir "1. Zimski kup 2017."
Sadržaj se nastavlja nakon oglasa:
Za oglašavanje kontaktirajte nas ovdje.

Nakon šokantnog ispadanja (primili pogodak u 122. minuti iz slobodnog udarca s 40 metara) u 1/16 finala od Lekenika u sezoni 2015./2016,, Vinogradar je prošlogodišnje kup natjecanje otvorio uvjerljivom pobjedom 5:2 protiv Libertasa iz Novske, a u njihovom šestom nastupu u osmini finala sudbina im je donijela Lokomotivu iz Zagreba.

Prošle sezone ispali od Lokomotive

Pred dobro ispunjenim tribinama u Mladini (400-tinjak gledatelja), zeleni su u utakmicu ušli ofenzivno u nadi za ranim pogotkom. Prve prilike nisu iskoristili, no dobru igru naplatili su u 32. minuti kada je brzi kontranapad, na asistenciju Ljubojevića, iskoristio Roko Prša i poentirao za 1:0.

No vrlo brzo, samo tri minute kasnije, poslije jednog slobodnog udarca momčad s Kajzerice izjednačila je. Najbolje se snašao kapetan gostiju Mirko Marić i poravnao na 1:1. Tim rezultatom ekipe su otišle na odmor, a u drugom dijelu je, iako nije briljirala, Lokomotiva uspjela opravdati status kluba s vrha ljestvice 1. HNL. Pobjednički pogodak bio je djelo Ivkovićevog džokera s klupe Lovre Majera u 69. minuti utakmice. Do kraja susreta igrači Roya Ferenčine dugim loptama krenuli su na sve ili ništa, no osim jedne sumnjive situacije pred vratima gostiju koja je uzburkala strasti na tribinama i na klupi zelenih, igrači Vinogradara nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Lokomotivin plasman među 8 najboljih.

Ponovno protiv prvoligaša

Ove sezone ždrijeb je Vinogradaru ponovno u 1/16 finala donosi prvoligaški klub, a ova faza se igra na jednu utakmicu, tako da će se iz ovog sraza putnik u osminu finala saznati nakon utakmice u Kranjčevićevoj, koja je, ponavljamo, zbog loših vremenskih uvjeta, odgođena za srijedu 4. listopada. Prema kladionicama, Rudeš je poprilični favorit za prolaz u 1/8 finala (1.17 – 4.50), no treba uzeti u obzir da momčad Vinogradara nije uzalud u hrvatskoj sportskoj javnosti prozvana ‘Kup majstori’.