Vinogradar u prvenstvu na +7, s nestrpljenjem se iščekuje ždrijeb 1/4 finala Kupa

Nakon prošlotjedne pobjede protiv Jadrana u Hrvatskom kupu, nogometaši Vinogradara nastavili su s odličnim rezultatima. U subotu su, naime, ostvarili vrlo važnu 3:2 gostujuću pobjedu kod Krka, izravnog konkurentna za naslov prvaka 3. Hrvatske lige zapad.

U samoj završnici prvog poluvremena, zeleni dolaze do prednosti preko Šćrbeca, na 2:0 u 62. minuti povisuje Dučkić, a samo tri minute kasnije, u 65., Bjelanović zabija za velikih 3:0. No, domaći Krk, u 69. minuti smanjuje na 1:3 preko Josipovića, a u 80. minuti pogotkom Alilovića dolazi na samo jedan gol zaostatka, no to je bilo najbliže što su stigli s ugrožavanjem Vinogradarove pobjede.

Nakon ove vrlo bitne pobjede, klub iz Mladine sa 34 osvojena boda u 13 utakmica, ima velikih 7 bodova prednosti pred prvim pratiteljima, a to su sa po 27 bodova: Dubrava, Krk i Orijent.

S nestrpljenjem se sada u Vinogradaru iščekuje sutrašnji ždrijeb četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa, nakon kojeg će biti poznato s kojim će prvoligašem i gdje, zeleni odmjeriti snage prve srijede u prosincu. Igrat će se, dakle 5.12. na jednu utakmicu, a potencijalni protivnici su Dinamo, Lokomotiva, Osijek, Rijeka, Hajduk, Slaven Belupo i zaprešićki Inter.