Vinogradar uoči Kup utakmice u koju ulazi rasterećeno slavio kod kuće u golijadi, Jaska pobijedila u gostima

Utakmica za nogometne sladokusce, u kojoj su gledatelji vidjeli godlijadu (7 pogodaka), promašen jedanaesterac i gol izravno iz kornera, odigrana je u subotu u Mladini. Vinogradar – Rakov Potok 5:2 konačan je rezultat utakmice 8. kola Jedinstvene županijske lige. Poveli su gosti u 5. minuti preko Španića, a već u 10. minuti Dominik Jurinić poravnava na 1:1 pogotkom izravno iz kornera. Sljedeće na repertoaru zanimljive subote u Mladini bila je obrana penala domaćeg golmana. Josip Braje je zaustavio udarac s bijele točke Balena, a u završnici prvog poluvremena Vađina zabija za 2:1 vodstvo zelenih. U drugom dijelu redom za domaće golove postižu redom Gabriel Koluder, Vedran Jambrović i Mihael Stepinac za neuhvatljivih 5:1, a u samoj završnici Nikola Golojuh postiže gol za goste i postavlja konačnih 5:2. Igrači Damira Katovčića nakon 8 odigranih utakmica imaju 12 bodova i nalaze se na 10. mjestu u konkurenciji 18 klubova Jedinstvene županijske lige.

Zeleni u Kup utakmicu ulaze rasterećeni, nemaju što izgubiti

A nogometaši Vinogradara sutra od 15:30 sati igraju utakmicu 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa. Zeleni gostuju kod Kurilovca u Velikoj Gorici, momčadi koja je vodeća u Trećoj HNL Središte i koja je prošlog tjedna osvojila Županijski kup pobjedom u finalu nad prvoligašem Goricom. S obzirom da ih dijele dva ranga hrvatskog nogometa i uzevši u obzir nedavno pobjedu nad Goricom (drugoplasiranom ekipom Prve HNL), na papiru je Kurilovec u sutrašnjoj Kup utakmici apsolutni favorit i sve osim prolaska Turopoljaca u osminu finala bila bi velika senzacija. No, lopta je okrugla i igra se 90 minuta te se ne treba unaprijed predavati, potvrđuju takvo razmišljanje i iz uprave Vinogradara, kluba koji je još ne tako davno bio krajnje nepoželjan ždrijeb prvoligaškim ekipama. U svojoj povijesti u Mladini su zeleni odigrali zaista velike utakmice, a za ovu prigodu prisjećamo se jedne takve od prije 16 godina.

Svjesni smo težine utakmice pred nama, Kurilovec poznajemo dobro jer smo do ove godine igrali zajedno u trećoj ligi. Igraju atraktivan i efikasan nogomet pod trenerskom palicom Perice Vidaka, jednog od najperspektivnijih mladih trenera u Hrvatskoj i sigurno su veliki favorit posebno na domaćem terenu. No, mi u takvoj utakmici nemamo što izgubiti, idemo odigrati najbolje sto možemo, predstaviti se u ovakvom redizajniranom domaćem sastavu široj nogometnoj javnosti pa i dobiti odgovor na pitanje gdje smo u odnosu na najbolju trećeligasku momčad.poručuju iz uprave Vinogradara.

Zeleni se, dakle, sigurno neće unaprijed predati i pokušat će napraviti podvig. K tome, ako pogledamo u povijest Hrvatskog nogometnog kupa, iako su za zelene nekad bile puno bolje okolnosti, jedno je sigurno – ne bi im bilo prvi put da u Kupu izbace favoriziranu ekipu. Recimo kako je tečaj na pobjedu Kurilovca u 90 minuta 1.15.

Jaska do nove i vrlo važne pobjede, sad su treći na ljestvici

U derbiju 8. kola Prve županijske nogometne lige Zapad nogometaši Jaske su na gostovanju kod Save u Drenju ostvarili bitnu pobjedu 2:0. Do vodstva su Jaskanci stigli u 32. minuti kada Cuković izvodi slobodni udarac, a u kaznenom prostoru sjajno reagira Dominik Stipić i glavom prenosi loptu u mrežu. U 68. minuti Cuković ponovno upućuje ubačaj u Savin šesnaesterac, a Ivan Borković nakon glavom smješta loptu u mrežu za konačnih 2:0 u korist gostujuće Jaske. U sudačkoj nadoknadi domaćini imaju veliku prigodu za počasni pogodak, ali vratar Jastrebova Mladen Nežić brani udarac domaćina s bijele točke.

Od preostala tri predstavnika Nogometnog središta Jastrebarsko, pisarovinska Jamnica u gostima je s 5:2 nadigrala Savski Marof, Krašić je kod Klokočevca odigrao neriješeno 2:2, a klinčaselska Mladost je kod kuće poražena s 2:4 od vodećeg Zrinskog. Upravo Zrinski iz Farkaševca predvodi kolonu županijskih prvoligaša s maksmalna 24 boda iz 8 utakmica ispred Bregane s 19 bodova. Jaska je na trećem mjestu i na kontu ima 18 bodova, Jamnica je 9. s 11, Krašić 11. s 10 bodova, a Mladost je sa 6 bodova 15. u konkurenciji 18 ekipa.