Vinogradaru poraz, Jaski pobjeda

U sklopu 15. kola Jedinstvene županijske lige Vinogradar je igrao na domaćem terenu protiv Topa iz Kerestinca i doživio poraz rezultatom 2:3. Dva puta je Vinogradar stizao prednost gostiju, za 1:1 je zabio Vađina (31′), a za 2:2 Prežgaj (39′), no do pobjedničkog gola za konačnih 2:3 gosti su stigli u 81. minuti preko Škarice. Isti igrač realizirao je jedanaesterac u 5. minuti za 0:1, a strijelac za 1:2 bio je Delač u 37. minuti. To je bio zelenima deveti poraz u sezoni nakon kojeg se nalaze na 15. mjestu s 13 bodova i uz utakmicu manje. Podsjetimo, zeleni su u sezonu za koju se znalo da će biti velika prekretnica u klupskoj povijesti, ušli iznimno dobro i u prve četiri utakmice ostvarili tri pobjede i jedan poraz uz gol razliku 11:5, no u narednih 10 utakmica zabilježili su po jednu pobjedu i remi te čak osam poraza. U konkurenciji 18 ekipa vodeći je upravo Top Kerestinec s 36 bodova, a prvi pratitelj je Samobor s dva boda manje i utakmicom manje.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Jaska stigla do okrugle desete pobjede

U Prvoj županijskoj ligi, šestom rangu hrvatskog nogometa i jednom ispod Jedinstvene županijske lige, nogometaši Jaske su po blatnjavom terenu i u tmurnom, sivom i depresivnom ambijentu, na stadionu Mare Bradvića pobijedili Slogu iz Orešja rezultatom 3:1. Poveli su Jastrebovi pogotkom Novosela (8′), a gosti poravnavaju na 1:1 preko Filipovića (27′). 2:1 vodstvo Jaski vraća Všetečka (30′), a za konačnih 3:1 strijelac je bio Borovec (69′).

U istoj ligi u Krašiću se igrao međusobni susret i derbi Nogometnog središta Jastrebarsko između istoimenog domaćina i pisarovinske Jamnice, a završilo je 1:2, odnosno gostujućom pobjedom Jamnice. Klinčaselska Mladost poražena je pak kod kuće s 2:5 od Save Drenje. Na ljestvici Prve županijske lige zapad vodi Zrinski s 37 bodova, Jaska je četvrta s 30 i utakmicom manje, Jamnica je na 8. mjestu s 24 boda, Krašić je 13. s isto toliko bodova, a Mladost je 16. s 9 bodova u konkurenciji 18 momčadi.

Posve izjednačeno u Drugoj županijskoj

U Drugoj županijskoj ligi zapad odigrano je 12. kolo u kojem su zabilježeni ovi rezultati: Kupinec – Mladost Brezarić 7:2, Sveta Jana – Samoborski Otok 0:4, Croatia Pojatno – Donja Kupčina 4:0, Pribić – Zdenčina 2:2, dok je Dinamo Okić bio slobodan.

Na vrhu ljestvice je velika gužva, od ukupno 9 ekipa u prvenstvu, na vrhu su poravnate čak njih četiri s po 19 osvojenih bodova. To su Croatia Pojatno, Pribić, Dinamo Okić i Samoborski Otok.