Jaska i okolica

12. NOĆ MUZEJA | Glazba i glazbeni velikani i njihov utjecaj na društvo

Noć muzeja bit će u petak, 27. siječnja obilježena i u Gradskom muzeju Jastrebarsko.

Hrvatsko muzejsko društvo već 12. godinu provodi manifestaciju Noć muzeja, koja je poprimila karakteristike nezaobilaznog kulturnog događaja, a s ciljem da se potakne daljnje prepoznavanje muzeja kao dinamičnih institucija, koje potiču istraživanje, inovativnost i kreativnost, a promoviranjem baštine i njenog utjecaja na suvremene tendencije, promiče se važnost interakcije muzeja s okruženjem, stvaranje nove publike i održivi razvoj muzeja i zajednice.

12. Noć muzeja koja će se održati u petak od 18 do 1 sat iza ponoći, obilježiti će tema “Glazba i glazbeni velikani i njihov utjecaj na društvo”, kojom se želi ukazati na važnost iznimnog utjecaja koji su imali glazba i glazbeni stvaraoci kroz povijest, do najsuvremenijeg doba.

U jaskanskom Gradskom muzeju program počinje u 20 sati izložbom umjetničkih djela iz privatne zbirke “Kovačić”, potom slušaonicom glazbe sa starih ploča uz neuobičajeni koncert biljaka, a potom će ostatak večeri biti u znaku koncerta učenika Glazbene škole Jastrebarsko i mješovitog pjevačkog zbora “Ad hoc”, koji je osnovan je u rujnu 2013. godine i okuplja 15-tak vokalista, a djeluje pod vodstvom Manuele Budišćak.

Sličan sadržaj

Back to top button