20. Međunarodni judo Kup Jaska 2019. | foto, audio, video

23 medalje i ekipno 4. mjesto za judo klub Jasku

Judo klub Jaska za vikend je bio organizator 20. međunarodnog turnira Kup Jaska 2019. i sa svojim 41 natjecateljem osvojio 23 medalje te ekipno zauzeo 4. mjesto.

Od naših predstavnika, svatko u svojoj kategoriji, zlatne medalje osvojili su: Nika Markulin, Gabrijela Stepinac, Lucija Milašinčić, Matej Kuharić, Elin Bartaković, Adam Blažek i Vigo Fabijanić.

Srebrne medalje osvojili su: Nika Markulin, Gabrijel Dikšić i Juraj Budinšćak, dok su bronačne medalje za judo klub Jasku osvojili: Petra Malezija, Karla Žebec, Paola Kuharić, Elin Bartaković, Kim Bartaković, Patrik Gjelatović, Vito Balija, Lara Šimatić, Nina Desović, Mila Baloban, Fran Batušić, Lenon Bartaković i Mihael Stunja.

I naš reporter Zdenko Vuković bio je u subotu u dvorani osnovne škole. Prva sugovornica bila mu je predsjednica judo kluba Jaska, Tea Tandarić:

Osim osvajača medalja, za judo klub Jasku u subotu su još nastupili i plasman od 5. do 7. mjesta ostvarili: Iva Žalac, Mihael Matko, Maria Petković Fajnik, Valentino Tandarić, Teo Tomačić, Antonio Bereček, Josip Stipić, Tin Benko, Ivan Jurković i Viktor Stepinac. Klub su još predstavljali i: Gabrijel Vlašić, Sven Kovačić, Lovro Špoljar, Gabrijel Pustaj, Ivan Šimatić, Matej Ivan Batušić, Marko Malezija, Josip Baloban, Josip Petković Fajnik, Dominik Cerar.

Žalac Iva – 5.mjesto

Bez plasmana su ostali:Vlašić Gabrijel. Kovačić Sven, Špoljar Lovro, Pustaj Gabrijel, Šimatić Ivan, Batušić Matej Ivan,Malezija Marko, Baloban Josip, Petković Fajnik Josip, Cerar Dominik.

Od jedne uspješne bivše jaskanske judašice u subotu je na turniru Kup Jaske nastupilo čak troje djece.

Naš Zdenko Vuković razgovarao je i s nekoliko natjecatelja:

Judo klub Jaska se na kraju ukupno smjestio na 4. mjesto ukupno, a ispred su se plasirali judo klub Samobor, Zagrebačka judo škola i judo klub Black Belt. Glavni trener u judo klubu Jaska je Ivica Blažek:

Dodajmo još kako je turnir otvorio gradonačelnik Zvonimir Novosel koji je pozdravio prisutne, poželio im dobrodošlicu u Jastrebarsko i odmah pozvao da dođu i dogodine.