Nika Markulin judo prvakinja Hrvatske do 14 godina! | video

Na jučer održanom judo Prvenstvu Hrvatske u Splitu, Nika Markulin iz judo klub Jaska osvojila je zlatnu medalju i postala prvakinja Hrvatske u kategoriji djevojčica do 14 godina i do 48 kilograma!

Finale:

Još uvijek 12-godišnja Markulin, koja se nakon 5-mjesečne pauze zbog ozljede tek nedavno vratila borbama, prvo mjesto osvojila je u konkurenciji 20 judašica, te tako i u Splitu, ponovno pokazala kako je pred njom vrlo perspektivna sportska budućnost.

U kategoriji do 14 godina i do 52 kilograma, nastupila je i Gabrijela Stepinac, također iz judo kluba Jaska, te osvojila 5. mjesto u konkurenciji 13 judašica.

Dodajmo još kako se jučerašnje Državno prvenstvo održalo u splitskoj dvorani Gripe, a judašice i judaši su se natjecali u dvije starosne kategorije – juniorke i juniori do 21 godine, te dječaci i djevojčice do 14 godina.