Počelo prvenstvo u šahu

U utorak je u prostoriji Šahovskog kluba Jaska na Centrali započelo 24. pojedinačno seniorsko prvenstvo kluba na kojem sudjeluje 12 igrača. Prvenstvo je trebalo startati već ranije, no zbog nesuglasica oko plaćanja električne energije, dio zgrade na Centrali, u kojem su smješteni i šahisti, nije imao struje više od pola godine, pa nije bilo redovnih šahovskih okupljanja.
Prvenstvo se igra Bergerovim sustavom, prema kojem svaki igrač igra protiv svakog po jednu partiju. Redovna kola igrat će se svakog utorka navečer, pa će prvenstvo nakon 11 odigranih kola završiti za dva mjeseca.
S obzirom na to da na prvenstvu igraju skoro svi najbolji igrači Jaske, ali i dva nova člana, očekuju se zanimljive i kvalitetne partije.
Već u 1. kolu bilo je dosta uzbuđenja – lanjski prvak Jagunić poražen je od Zoretića, debitant Korak je nakon odlične igre ispustio pobjedu u završnici susreta, u derbiju kola Deriš i Rudić su remizirali, dok su najbolje rangirani jaskanski igrači Kelečić Kišan potvrdili dobru formu.
Rezultati 1. kola:
Dragutin Kelečić – Vjekoslav Cvetko 1:0,
Antun Deriš – Željko RUDIĆ remis,
Milivoj Korak – Luka Žepić remis,
Josip Kišan – Nikola Jovićević 1:0,
Zlatko Zoretić – Vladimir Jagunić 1:0,
dok je partija Stjepan Vrabec mlađi – Stjepan Vrabec stariji odgođena.
2. kolo igra se u utorak u 18,30 sati.




