Jaska i okolicaSport

Antonio Kamenjašević treći na najprestižnijem hrvačkom natjecanju!

Antonio Kamenjašević, reprezentativac Hrvatske u hrvanju osvojio je treće mjesto na najjačem međunarodnom seniorskom turniru u hrvanju grčko-rimskim stilom!

19- godišnji Kamenjašević iz Klinča Sela, nastupio je, naime, u ruskom Tjumenju na Grand Prix turniru Ivan Poddubnyu, najprestižnijem međunarodnom hrvačkom turniru.

Antonio, koji će uskoro proslaviti 20. rođendan (29. siječnja), borio se u kategoriji do 75 kg te s 4 pobjede i jednim porazom osvojio 3. mjesto!

Mladi mještanin Klinča Sela, koji nastupa za hrvački klub Metalac iz Lučkog, na putu do bronce, u prvom je kolu pobijedio Rusa Igora Volubueva na bodove, a u osmini finala bio je bolji, također na bodove, od još jednog domaćeg predstavnika, Iraklya Kalandya.

U četvrtfinalu je Kamenjašević pobijedio Gruzijca Mindia Tsulukidzea, a jedini poraz  doživio je u polufinalu od Rusa Aleksandera Chekirikina (prvak Europe 2014. g.). U borbi za treće mjesto i brončanu medalju Antonio pobjeđuje još jednog Rusa, Rafaela Yunusova, rezultatom 3:1 na bodove te na ovom prestižnom hrvačkom natjecanju osvaja brončanu medalju i ostvaruje najbolji rezultat svoje seniorske hrvačke karijere.