Jaska i okolicaVijesti

Najbolji osmaši u županiji upisuju ove škole, jaskanska gimnazija u samom vrhu

Nakon ljetnog upisnog roka, SŠ Jastrebarsko ima još 8 slobodnih mjesta

Nakon provedenog ljetnog roka upisa u srednje škole, Srednja škola Jastrebarsko ima još 8 slobodnih mjesta: jedno mjesto za zanimanje instalater grijanja i klimatizacije, te 7 mjesta za automehaničara. Jesenski upisni rok započinje 21. kolovoza u 12 sati, a konačne ljestvice poretka biti će objavljene 1. rujna.

Gimnazijski, ekonomski i trgovački programi Srednje škole Jastrebarsko, popunjeni su u ljetnom roku, a opća gimnazija jaskanske Srednje škole nalazi se na visokom četvrtom mjestu među 10 srednjih škola u Zagrebačkoj županiji koje su upisali najbolji osmaši.

Osmaši s najvišim brojem bodova u našoj županiji, upisali su smjer prirodoslovno – matematičke gimnazije u Velikoj Gorici gdje prosjek bodova iznosi 78,24 boda. Drugo mjesto ove ljestvice s prosjekom bodova upisanih 75,9 zauzeo je program opće gimnazije u Srednjoj školi Dragutina Stražimira Sveti Ivan Zelina, treće mjesto zauzima također opća gimnazija A. G. Matoša u Samoboru gdje je prosječan broj bodova upisanih učenika 75,26, a četvrto mjesto s prosjekom od 75,09 bodova zauzima jaskanska gimnazija. Prvi na rang-listi u jaskanskoj gimnaziji imao je 81 bod, a posljednji 66,84 bodova.Ostatak tablice zauzimaju isto opće gimnazije, a na posljednja dva mjesta nalaze se dva strukovna smjera – tehničar za mehatroniku u Samoboru i zrakoplovni tehničar u Velikoj Gorici.

Nakon provedenog ljetnog roka upisa u srednje škole, u programima diljem Zagrebačke županije okvirno je slobodno ostalo ukupno 191 mjesto, a u Srednjoj školi Jastrebarsko, kako rekosmo, ima još 8 slobodnih mjesta: jedno mjesto za zanimanje instalater grijanja i klimatizacije, te 7 mjesta za automehaničara.

Sličan sadržaj

Back to top button