192/193 infoJaska i okolica

Nikad opsežnije policijsko vikend izvješće | Izbjeglice, prometne, skoro 50 prekršaja…

Protekli vikend za jaskansku je policiju bio itekako sadržajan, pa je i njihovo vikend izvješće nikad opsežnije. Krenimo redom.

U petak ujutro, oko pola 10, u policiju je stigla dojava o krađi novčanika iz osobnog vozila koji je bio parkiran u garaži u Krašiću. Policija nastavlja s radom na slučaju.

 

27 izbjeglica u Klinča Selima

Isti dan, u 11 sati, policijski službenici su u Klinča Selima zatekli 27 stranih državljana kako se kreću pješice uz cestu. Evidentirani su i dovedeni u prostorije PP Jastrebarsko radi utvrđivanja zakonitog boravka u Hrvatskoj. Utvrđeno je da se radi o državljanima Afganistana, Alžira, Libije, Pakistana i dr., a koji su ilegalno ušli u Hrvatsku. Nakon što su izrazili namjeru za međunarodnu pravnu zaštitu, odnosno zatražili azil, odvedeni su i smješteni u prihvatilište za tražitelje azila u Zagrebu.

 

Traže se očevici

U 12 sati dogodila se prometna nesreća s materijalnom štetom na parkiralištu trgovačkog centra Lidl u Jastrebarskom. Nepoznati je vozač, uslijed nepropisnog kretanja, udario u parkirano osobno vozilo, nakon čega je pobjegao. Daljnji rad policije se nastavlja, a mole se mogući očevici prometne nesreće da se jave na broj 01 6281 033 ili 192.

U petak još dvije intervencije policije. Najprije je 25-godišnja žena prijavila prijetnju putem mobitela od strane muške osobe u Cvetkoviću, a za kraj dana je “haltan” vozač pod utjecajem alkohola. U 23,35, u Jaski, prilikom redovnog nadzora prometa, zaustavljen je 48-godišnjak koji je imao 1,54 promila (g/kg). Priveden je u PP Jastrebarsko, gdje je zadržan do otrežnjenja i slijedi mu optužni prijedlog.

 

Tučnjava na parkiralištu noćnog kluba

U prvim satima subote, u 03,30, u policiju je zaprimljena dojava o fizičkom sukobu između dvojice muškaraca na parkiralištu u Donjem Desincu. Utvrđeno je da je 18-godišnji muškarac fizički napao 24-godišnjeg muškarca kojom prilikom mu je nanio tjelesne ozljede.

Osim ove službene policijske objave, doznali smo i još neke detalje ovog fizičkog obračuna. Tučnjavi je prethodila verbalna prepirka između korpulentnog 18-godišnjeg P.R. iz Domagovića i 24-godišnjeg D.B.

18-godišnjak je 24-godišnjaku zadao udarce u glavu i prsa, nakon kojih je ovaj pao na betonsku podlogu i ostao bez svijesti. Prevezen je u bolnicu gdje je ustanovljeno kako je teže ozlijeđen.

 

Ujutro, u 07,45 sati, oštećena je dvorišna ograda u ulici Bana Josipa Jelačića, gdje je nepoznati vozač sletio van kolnika i udario u ogradu, nakon čega se udaljio. Daljnji rad se nastavlja, a moguće očevice i ove prometne nesreće, iz policije mole da se jave na 01 6281 033 ili 192.

Zabio se pa pobjegao pa se vratio

U nedjelju još jedna prometna nesreća, no ovaj put s ozlijeđenim osobama. 23-godišnji vozač je, oko 19 sati, upravljao autom te oduzeo prednost prolaska drugom automobilu kojim je upravljala 39-godišnja vozačica. Došlo je do sudara, a prilikom kojeg su tjelesne ozljede zadobile 39-godišnja vozačica i putnica iz njenog vozila, dok je 23-godišnjak “ispario” s mjesta nesreće. Saznajemo kako se zapravo odvijala prava filmska scena. Nakon bijega, mladić se pješice vratio na mjesto nesreće jer mu je prilikom sudara s auta otpao branik s tablicom. Kada je pronašao branik odlučio je ponovno pobjeći no za njim su potrčali okupljeni susjedi i uhvatili ga. Sve ovo, dogodilo se u Jastrebarskom na križanju “kod Kloštra”.

U 20,15 sati zaprimljena je i dojava o narušavanju javnog reda i mira u ugostiteljskom objektu u Gornjem Desincu, gdje je 37-godišnji muškarac pod utjecajem alkohola verbalno i fizički napao 28-godišnjeg muškarca. Slijedi mu optužni prijedlog.

Rezultati policijskih akcija

Policija je također izvijestila o rezultatima akcija „Alkohol, droge i brzina“ i „Nadzor korištenja sigurnosnog pojasa“, a koje su provedene prošli tjedan na području PP Jastrebarsko. U prvoj akciji, koja se provodila za vikend, jaskanska je policija zabliježila 19 prekršaja, od čega 4 zbog vožnje pod utjecajem alkohola, 8 prekršaja brzine i 7 ostalih prekršaja.

U akciji “pojas”, koja je trajala cijeli tjedan, policija je zabilježila 27 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa kod vozača i putnika.

 

Spomenimo još kako će se tijekom sutrašnjeg dana, dakle, u utorak 20. rujna, na području Policijske postaje Jastrebarsko provoditi akcija “Brzina” u svrhu povećanja razine sigurnosti u prometu i sprječavanja činjenja najtežih prometnih prekršaja, prvenstveno prekoračenja dopuštene brzine.

 

Sličan sadržaj

Back to top button